חברי הצוות והעמותה

העמותה

צביקה ביכלר
חבר ועד מנהל

יזם בעסקי האנרגיה המתחדשת והקיימות, מנכ"ל חברה בתחום המחזור

דני סגל
חבר עמותה

ממייסדי מדרשת עין פרת וממוביליה.

מראשי בית המדרש לרבנות הישראלית - מיסודם של מכון הרטמן, ומדרשת אורנים

יהונתן טוקר
חבר ועד מנהל

מרצה בנושאי חברה ישראלית ומנהיגות במכינות קדם צבאיות וקורסי פיקוד בצבא

שימש כמנכ"ל "התעוררות" וכיועץ בצוות החינוך של בית הנשיא

יניב ברודי
חבר עמותה

מנהל מרכז תעסוקה עירוני של משרד העבודה והרווחה יזם ופעיל חברתי

שימש כיועץ במשרד הכלכלה

ציקי וולפסון
חבר ועד מנהל

עו"ד, שותף ומנהל משרד עורכי דין "וולפסון-ויינשטיין"

גילי פנחסי
חבר עמותה

פעיל ויזם חברתי יוצא משרד רוה"מ,

מנהל ההקמה של מכון "מענים", מנטור ליזמים חברתיים ומלווה פרויקטים לאומיים מטעם הג'וינט

סמדר פורטנוי
חברת עמותה

אשת שיווק, פרסום והפקה. יזמית ויועצת בעולם העסקים החברתיים

היזמים

אבי חליוה
מייסד התוכנית

מנהל מתנ"ס הנוער בירוחם

איש צוות במכינת "עין פרת"

 מ"פ (סרן) במיל' בחיל האוויר

נעם אדוריאן
מייסד התוכנית

מנכ"ל מדרשת "עין פרת"'

תואר ראשון בתעשייה וניהול

תואר ראשון בחינוך

רס"ן במיל'

 

אהרון קליין הוגה, מקור השראה ויזם של תכנית המכינה

אהרון קליין (1960 - 7 ביולי 2016) היה סופר ועיתונאי ישראלי, ששימש ככתב השבועון TIME בישראל, והיה מומחה בנושאי מודיעין, ביטחון לאומי וטרור במזרח התיכון.

קליין היה בוגר הפנימייה הצבאית לפיקוד שעל יד בית הספר הריאלי בחיפה, בוגר בהצטיינות של החוג להיסטוריה והמזרח התיכון של האוניברסיטה העברית ומוסמך בהצטיינות בהיסטוריה. ב-1989 הוא פרסם כתבות ראשונות בעיתון הסטודנטים הירושלמי" פי האתון , "ובהמשך כתב במשך מספר חודשים במקומון "ירושלים" בנושאי צבא וביטחון, שם הוא חשף שחיתויות במנהל האזרחי ביהודה ושומרון. באפריל 1991 עבר לשמש ככתב הצבאי של העיתון היומי "חדשות", והיה שותף למאבק לחשיפת מידע על תאונות האימונים בצה"ל. ב-1993 החל לכתוב בעיתון היומי "על המשמר" ככתב ופרשן צבאי, ופרסם טור שבועי על המערכת הצבאית-ביטחונית. הוא עבד בעיתון "על המשמר" עד לסגירתו במחצית 1995.
סיכום עבודת הגמר שלו בנושא השבויים הערבים בידי ישראל במלחמת העצמאות, פורסם בספר "מלחמת העצמאות תש"ח – תש"ט עיון מחודש" , בעריכת פרופסור אלון קדיש שיצא בשנת 2004.
קליין לימד באוניברסיטה העברית על יחסי הגומלין בין מערכת הביטחון לתקשורת. מאז קיץ 1995 הוא משמש ככתב של השבועון "TIME" בישראל. במהלך השנים היה קליין שותף מוביל לעשרות כתבות שער על ישראל והרשות הפלסטינית. חלק מהכתבות שזכו לציטוטים נרחבים בעיתונות הישראלית והעולמית, זכו לפרסים והערכה רבה בהן רצח רבין, הדיווחים הראשונים על התחמשותה של הרשות הפלסטינית כנגד ישראל וכן תחקיר הטבח שלא אירע במחנה הפליטים ג'נין באפריל 2002 . על האחרון אף זכה לפרס על שם הנרי לוס.
קליין נפטר ממחלת הסרטן ב-7 ביולי 2016.


ספריו:

 

  • "חשבון פתוח" - מדיניות החיסולים של ישראל בעקבות טבח הספורטאים במינכן, יצא לאור בישראל בשנת 2006  בהוצאת ידיעות אחרונות, והפך לרב-מכר. הספר יצא לראשונה באנגלית תחת השם
    "Striking Back" - The 1972 Munich Olympics Massacre and Israel's Deadly Response"

בהוצאת הספרים "Random House", והפך לרב מכר עם פרסומו בדצמבר 2005. הספר תורגם לשתים עשרה שפות, בהן גרמנית, הולנדית, צ'כית, פורטוגזית, יפנית,קוריאנית וערבית, ונמכר בהצלחה במדינות רבות. הספר זכה לביקורות טובות בעיתונות האמריקאית ובכללה הניו יורק טיימס והוול סטריט ז'ורנל.

  • איש המבצעים, סיפורו של מייק הררי, מפקד היחידה המבצעית של המוסד, כתר ספרים 2014

 

 
מכתב לזכרו של אהרון קליין מאת עורך מגזין TIME
 

Dear Aaron,


This letter, a bit overdue now, is to thank you for the 19 years you gave to TIME.  If there have been longer overseas tenures with the magazine, they are no longer visible from headquarters. You outlasted almost all of the bureau chiefs and visiting reporters who passed through the Jerusalem Bureau, every one of whom did double duty as a student gratefully enrolled in the Aaron J. Klein School of Middle East Studies, an institution convened, I am told, on an ad hoc basis on a campus that floated on a constellation of coffee shops, steakhouses and Buhkari chicken joints.  

 

Accounts of your generosity and collegiality accumulated over the years, forming a warm and deeply human legacy that mattered as much as the work itself. When something awful required one of us to make preparations for a trip to Israel, there were consolations that, in flush times, included the American Colony.  But at all times, there was Aaron.  If TIME was more of a family then, you were certainly one of the reasons why. 

 

Your work remains legendary. No other bureau produced scoops like Jerusalem did, and you were almost always the reason why.  From the Second Intifada to the Gaza pullout to the espionage and assassination campaigns in Iran, and scores of stories in between, the exclusives you assembled for TIME were nothing less than stupendous. There’s no counting the number of times the front pages of Israeli newspapers splashed news prominently attributed to TIME, news that no other outlet had, and pretty much always thanks to you - even if, out of a healthy respect for the Censor, the bureau chief sometimes got the credit.  We all knew what was what.  No reporter in the region had better sources or cared for them more diligently. 

 

Thank you for all that, and thank you for doing it all despite the physical dangers you faced, again and again, in order to determine what was happening on the ground and bring the truth to our readers.  We honour the courage and humanity you brought to our journalism.

 

Miss you, pal Klein.

 

 
מכתב לזכרו של אהרון קליין מאת הסופר והעיתונאי ד"ר רונן ברגמן:


ב-7 ביולי 2016  נפטר אהרון קליין, קולגה וחבר. 


אהרון שימש כעורך עיתון הסטודנטים באוניברסיטה העברית, ואחר כך כתב צבאי של "על המשמר" ו"חדשות". בעשורים האחרונים שימש כתב השבועון "טיים" בישראל ועסק במקביל בכתיבת ספרים. 


הוא חיבר את "חשבון פתוח", המחקר הטוב ביותר אודות קמפיין החיסולים של המוסד אחרי אולימפיאדת מינכן ואת "איש המבצעים", הביוגרפיה של מייק הררי. 


מניסיון, לא היה פשוט לשכנע את מייק לדבר, ואהרון בדרכו השקטה, המקצועית והאמינה, רכש את אמונו של מי שהטיף כל השנים להימנעות מכל קשר עם התקשורת ואמר כי "אני לא אוהב עיתונאים", ושכנע אותו לכתוב ספר. 


אבל מעל לכל - אהרון היה אדם ערכי ואנושי. בעולם תחרותי של עיתונאים דורסניים תאבי קרדיט, אהרון היה מפרגן, הוגן וחולק, מענטש אמיתי. אחרי כמה ניסיונות להרכיב תנועה חברתית-פוליטית אהרון השתכנע כי לא ניתן לשנות את הפוליטיקה אבל אולי אפשר לעסוק ולשנות את החברה. בשנים האחרונות פעל במרץ להקמת מכינה קדם צבאית שתנחיל לנוער את החינוך בו האמין. 


לפני שבועיים התקשר אלי והציע שיתוף פעולה בנושא אותו חקרנו ועליו כתבנו, כל אחד בנפרד, בשנים האחרונות. כרגיל, עשה זאת ברגישות והבטיח כי לא נפגע אחד בבלעדיות ובקרדיט של רעהו. סיכמנו שנבחן באופן חיובי ביותר כתיבת ספר ביחד. אהרל'ה לא אמר לי דבר על מחלתו או מצבו ונשמע מלא חיים ותוכניות לעתיד כרגיל. 


מותו בא לי בהפתעה ובצער גדולים. יהי זכרו ברוך. הלוואי ויהיו עוד הרבה עיתונאים כמוהו. 


רונן ברגמן

ב"לך לך" מאמינים כי על האדם לגלות את כוחות נפשו ולפעול מתוכם להגשמת חלומותיו האישיים מתוך אחריות, ענווה, התמדה ונקיטת פעולה ויוזמה בהיותו חלק מקהילה תומכת ובמטרה להיטיב עם החברה והסביבה.

עקבו אחרינו

כל הזכויות שמורות ללך לך 2018 | עיצוב: אלול תקשורת חזותית